• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aleksandra Hanus i Izabela Siręga laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem, to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”.

W dniu 24 kwietnia 2017 roku zostały ogłoszone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”, adresowanego do uczniów z klas 4-6 ze szkół z całego kraju. W elitarnym gronie wyróżnionych młodych literatów znalazły się dwie wychowanki Pana Waldemara Kilara: Aleksandra Hanus i Izabela Siręga. To ich kolejny duży sukces odniesiony pod opieką merytoryczną nauczyciela języka polskiego. Jurorów, którzy oceniali nadesłane różne formy prozatorskie, ukazujące bogactwo i piękno przyrody rodzimej lub egzotycznej, zachwycił warsztat pisarski autorek z Posady Górnej, ich wrażliwość na słowo i znawstwo tematu. Aleksandra Hanus w opowiadaniu „Gdy las był moim domem” poprowadziła oś fabularną wokół problemu oswajania, a narratorem swej wypowiedzi uczyniła wilczycę. Twórczo wykorzystany zabieg antropomorfizacji dał wspaniały efekt. Z kolei Izabela Siręga, zafascynowana światem dźwięków, zredagowała barwne i niezwykle ciekawe opowiadanie „Leśne królestwo”.

W swej baśni wyposażyła bohaterów w talenty i zdolności muzyczne. Dowodem na jej kunszt pisarski oraz wrażliwość na muzykę niech będzie poniższy fragment pracy, opisujący koncert na leśnej polanie:
„Na skrzypcach miałam przyjemność zagrać z dwoma moimi siostrami wiewiórkami. Łasiczki zaprezentowały się na fletach piccolo, jeże grały na trąbkach, a niedźwiedź na kontrabasie. Sowa Mądra Głowa zagrała na fagocie, dwie sarny na jednym klawesynie. Jelenie pałeczkami uderzały w instrumenty perkusyjne, głównie kotły. Zające z wielką dumą dały popis swych umiejętności na waltorni, a lis na ciemnobrązowej harfie. Na scenie zaprezentowaliśmy trzy utwory. Koncertem a-moll Antoniego Vivaldiego, napisanym w tempie allegro, rozpoczęliśmy nasz poranny, lipcowy występ”.
Gratulujemy wielkiego sukcesu! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle 9 maja br.