• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Islandia – kraj ognia, wody i lodu

„Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen”.

Ray Bradbury

W dniu 6 listopada 2018 roku podróżnik z grupy „Trzask” zaprezentował uczniom naszej szkoły pokaz poświęcony Islandii - państwu położonemu w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach.
Podczas prezentacji multimedialnej, zatytułowanej „Islandia - kraj ognia, wody i lodu”, podziwialiśmy malownicze krajobrazy tego zakątka ziemi, zobaczyliśmy wulkan Eldfell- jeden z najmłodszych na wyspie, poznaliśmy historię Pana Guðlaugura Friðþórssona- człowieka, który po zatonięciu statku przeżył w lodowatej wodzie sześć godzin, próbowaliśmy zrozumieć, w jaki sposób Islandczycy wykorzystują energię geotermalną. Dzięki pokazowi dowiedzieliśmy się także, dlaczego wybuchają gejzery i kto poluje na wieloryby, mogliśmy ujrzeć najpiękniejsze islandzkie wodospady oraz maskonury urodzone na wyspie Heimaey.

Mimo kapryśnej, deszczowej pogody podróżnicy dotarli do wraku samolotu Dakota, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wyspie, a obecnie stał się atrakcją dla turystów. Ciekawostką jest też najstarszy basen geotermalny tego kraju o nazwie Seljavallalaug Pool, pochodzący z 1923 roku, który miał służyć miejscowym do nauki pływania.
Spotkanie z podróżnikiem zakończyło się sesją pytań i pokazem rekwizytów, co świadczyło o tym, iż młodzież była zainteresowana opowieścią o dalekiej Islandii. Ta niecodzienna lekcja geografii była dla nas wielkim przeżyciem intelektualnym i, jak zawsze, skłoniła do głębokiej refleksji nad pięknem naszej planety. Dziękujemy!