• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie MEMORY MASTER

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego (i testowany w kilku szkołach podstawowych w Wielkopolsce) jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu sprawdzana jest nie tylko wiedza uczniów, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób zachęca się ich do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej.
W konkursie Memory Master wzięło udział 47 uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej – wielu z nich zajęło wysokie lokaty w konkursie. Do konkursu przygotowały uczniów Panie Agnieszka Kwolek – Śliwka i Alicja Szymanowska.

 

Uczeń

Klasa

Wynik (pkt)

Jan Fabisz

4b

90 – laureat III stopnia

Michał Mrozek

5b

91 - laureat III stopnia

Tomasz Kuszel

5a

91 - laureat III stopnia

Julia Malinowska

6a

90 - laureat III stopnia

Anna Dąbrowska

6a

85 – wyróżnienie

Martyna Sękowska

IIIA

94 - laureat III stopnia

Karolina Niemczyk

8a

94 - laureat III stopnia

Gabriela Berdel

8a

93 - laureat III stopnia

Maria Głowacka

8a

89 – wyróżnienie

Zuzanna Jurasz

8a

86 – wyróżnienie