• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyjazd na spektakl anglojęzyczny do Rzeszowa

„For never was a story of more woe than this of Juliet and her Romeo”.

William Shakespeare

Dnia 25 stycznia 2019 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Kwolek-Śliwką oraz Panem dyrektorem Piotrem Ciskiem – udała się na spektakl anglojęzyczny „Romeo and Juliet”. Grupa teatralna TNT Theatre Britain zaprezentowała swą sztukę w Instytucie Muzycznym w Rzeszowie. TNT TB to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich. Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Potrafią one zaspokoić gusta każdej, nawet najbardziej wymagającej publiczności. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim; występują w nich „native speakers” – aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów.

Nasi uczniowie byli pod wrażeniem piątkowego przedstawienia wyreżyserowanego przez Paul’a Stebbings’a. Słynną wzruszającą historię zakazanej miłości zaprezentowała grupa wybitnych artystów – na scenie uczniowie podziwiać mogli pojedynek na szpady i noże, taniec oraz śpiew. Dodatkowo piękne stroje sprawiły, że widzowie mogli poczuć klimat minionych stuleci. Nie bez znaczenia była również scenografia, która przenosiła widzów do arystokratycznych domów, romantycznych parków czy wreszcie pod słynny balkon w Veronie. Reżyser doskonale połączył wybrane sceny z utworami muzycznymi – instrumentalnymi oraz wykonanymi przez chór.