• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kolędowanie z Babcią i Dziadziem

W dniu 26 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół w Posadzie Górnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadzia. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-3 postanowili zaprosić swoje ukochane babcie i dziadziów do wspólnego kolędowania. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, która w tym dniu zapełniła się pięknymi świątecznymi dekoracjami, migoczącymi lampkami oraz bogato ustrojonymi choinkami. Przygotowana świąteczna scenografia wprawiła zgromadzonych, w ten styczniowy, mroźny wieczór, gości w podniosły, bożonarodzeniowy nastrój. Wszystkich zaproszonych przywitał serdecznie Pan dyrektor Piotr Cisek i zachęcił do wspólnego kolędowania wraz z najmłodszymi uczniami szkoły. Program artystyczny obfitował w piękne wiersze, dzięki którym odtworzono historię cudownego wydarzenia, jakim było Narodzenie maleńkiego Pana Jezusa w Betlejem.

Uczniowie w pięknych strojach zaprezentowali swoje umiejętności wokalne zarówno w tradycyjnych kolędach, jak i góralskich pastorałkach. Dźwięczny śpiew, niewątpliwie uzdolnionych małych artystów został nagrodzony przez przybyłych gości gromkimi brawami. Dzieci zakończyły swój występ najserdeczniejszymi życzeniami i wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” dla najukochańszych babć i dziadziów.
Za podjęty trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie tej uroczystości podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom dyrektor Piotr Cisek. Głos zabrał również Pan Burmistrz Wojciech Farbaniec, który wyraził słowa uznania dla małych artystów i przekazał dla nich słodkości. Ogromnie wzruszeni i szczęśliwi, babcie i dziadziowie za zaproszenie i piękny występ swoich wnucząt złożyli podziękowanie, które zostało wygłoszone przez jednego z dziadziów.
Święto Babci i Dziadzia to dzień niezwykły, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie do naszej szkoły, wspólne kolędowanie i życzymy jeszcze wielu wzruszeń, dumy ze swych kochanych wnucząt i samych pozytywnych chwil w życiu.
Uczniowie przygotowywali swój występ pod kierunkiem nauczycieli: Moniki Rygiel, Marii Niemczyk, Magdaleny Kasperkowicz, Alicji Zajdel, Jolanty Byczyńskiej, Klaudyny Trygar-Kubusiak, Urszuli Koźmy oraz Pana Bogusława Malinowskiego, który zadbał o piękną oprawę muzyczną.