• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze szczypiornistki ze szkoły podstawowej mistrzyniami rejonu!

Dnia 28 stycznia 2019 roku w Sieniawie odbyły się rejonowe zawody w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 3 najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji powiatowych: SP 10 Krosno, SP Grodzisko i SP Posada Górna. Nasze dziewczęta pewnie wygrały 2 mecze i awansowały do półfinału wojewódzkiego. Tym samym znalazły się wśród 12. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 6 rok z rzędu! Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.

Wyniki spotkań:
SP Posada Górna: SP 10 Krosno 33:0
SP Posada Górna: SP Grodzisko 33:7
SP Grodzisko: SP 10 Krosno 14:5

Skład Drużyny: Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka, Weronika Dudek, Paulina Ziemiańska, Wiktoria Dworzańska, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska, Julia Przybylska, Olga Rogula.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Brawa dla Drużyny i Trenera!