• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zabawa karnawałowa

W dniu 24 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas 4-8 sp oraz III gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się „Szkolnym Konkursem na Najciekawszy Kostium” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były znane z telewizji filmy bądź bajki. Klasy wystawiły dwuosobowe reprezentacje, które musiały wykazać się nie tylko pomysłowością i estetyką w doborze stroju, ale również umiejętnością zaprezentowania się na wybiegu w rytmie muzyki z wybranego filmu. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Agnieszka Kindlik oraz Panie Iwona Kucia i Bernadeta Michnowicz miały twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością i wręcz precyzją wykonania przebrania. Po burzliwych naradach werdykt był następujący:
1. miejsce klasa 6a – Magda Penar i Natalia Różowicz jako Alicja i Kapelusznik z Krainy Czarów,

2. miejsce klasa 4a – Zuzanna Michnowicz i Michał Kopecki jako Leia i Anakin z Gwiezdnych Wojen,
3. miejsce klasa IIIA – Patryk Gutkowski i Kacper Penar jako Sąsiedzi.

Reprezentacje pozostałych klas to:
- klasa 4b – Kornelia Kolanko jako Pocahontas,
- klasa 5a – Oliwia Penar i Artur Materniak jako Księżniczka i Rycerz,
- klasa 5b – Dagmara Zięba i Wiktoria Dworzańska jako Deizi i Marlin z Chica Vampiro,
- klasa 6b – Kornelia Potasiewicz i Aleksandra Rygiel jako bliźniaczki z filmu „Lśnienie”,
- klasa 7a – Angelika Gacek i Emilia Krupianik jako Księżniczki Barbie,
- klasa 8a – Gabriela Głód i Zuzanna Jurasz jako Hermiona i Luna.
Konkurs poprowadziły Joanna Głowacka i Sara Pitrus, które po wręczeniu nagród zaprosiły wszystkich zebranych do wspólnej zabawy w rytm muzyki disco.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i pomysłowości!