• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Warsztaty z robotyki na Uniwersytecie Rzeszowskim

Dnia 6 lutego 2019 roku grupa 24 uczniów naszej szkoły pod opieką Pani wicedyrektor Agnieszki Szul i Pani Iwony Kuci pojechała na zajęcia z robotyki do Rzeszowa. Warsztaty te odbyły się na Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla młodych odkrywców”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zaprojektować, zbudować, a następnie zaprogramować roboty z wykorzystaniem zaawansowanych zestawów Lego Mindstorms NXT 2.0. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowość w konstruowaniu pojazdów. Już samo budowanie było dla uczestników dużą frajdą, jednak programowanie i efekt końcowy, cieszyło najbardziej. To była twórcza, kreatywna praca pod okiem specjalisty, Pana Tomasza Warchoła. Na zakończenie zajęć odbył się emocjonujący wyścig robotów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.