• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Logistycy są wśród nas

Dnia 8 lutego 2019 roku w ZSP Nr 4 w Krośnie odbyła się III edycja konkursu logistycznego dla gimnazjalistów i szkół podstawowych pt. „LOGISTYKA BEZ TAJEMNIC”. Tematem przewodnim konkursu w tym roku była „logistyka wokół nas”. Głównym celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań tematyką logistyczną. We współczesnym świecie ranga zawodu logistyka wzrasta. Dzieje się tak za sprawą rozwoju i globalizacji gospodarki. Logistyk jest zawodem uznanym, ma międzynarodową renomę i dużą przyszłość. Warto mieć tego świadomość już na początku kariery zawodowej. Uczniowie którzy zgłosili swój udział w w/w konkursie mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy logistycznej oraz prezentacji pomysłów i kreatywności w w/w dziedzinie. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy IIIA gimnazjum - Patryk Gutkowski i Kacper Penar.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie zmagali się z testem wiedzy logistycznej, a w drugim uczestniczyli w grze strategicznej - symulacji przedsiębiorstwa. Działanie przedsiębiorstwa odbywało się w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Zabawa miała na celu ćwiczenie biegłości rachunkowej, znajomości podstawowej terminologii z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności podejmowania trafnych decyzji rynkowych, ale przede wszystkim dała uczniom mnóstwo frajdy.
Najlepsi młodzi adepci logistyki otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych mamy swojego przedstawiciela, Patryka Gutkowskiego, który popisał się sporą wiedzą logistyczną i zdobył 3. miejsce.
Nasi logistycy przygotowywali się pod kierunkiem Pani Urszuli Chmiel.