• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nietypowe lekcje w ramach projektu Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców

„Gdy usłyszę, zapomnę.
Gdy usłyszę i zobaczę, zapamiętam.
Gdy usłyszę, zobaczę i porozmawiam, zrozumiem.
Gdy usłyszę, zobaczę, porozmawiam i zrobię, zdobywam sprawność i wiedzę.
Gdy uczę innych, dochodzę do mistrzostwa”.

Mel Silberman

Dnia 25 lutego 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu, którego organizatorem jest Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP.
Pan Tomasz Madej przeprowadził nietypową lekcję fizyki – „zabrał uczniów w świat elektryczności”. Pod opieką trenera nasi uczniowie wykonali wiele ciekawych eksperymentów i badań. Nie brakowało przy tym świetnej zabawy, czego wyrazem był uśmiech na twarzy.

Zajęcia zorganizowane w taki sposób to dowód na to, że nauka nie musi być nudna. Elektryczność okazała się niezwykle interesująca, ale jak ostrzegał trener – niebezpieczna. Pan Tomasz podał również cenne wskazówki, jak należy postępować podczas burzy z piorunami.
Trener Mirek Ruszała po raz drugi gościł w murach naszej szkoły. Już wcześniej zaznajomił uczestników warsztatów, jaką rolę pełni gleba oraz przedstawił jej „mieszkańców”. Również tym razem nie obyło się bez doświadczeń, podczas których uczniowie rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość. Jednym z zadań było przefiltrowanie brudnej wody. Wiele radości dostarczył uczestnikom kolejny eksperyment związany z jajkiem. Należało skonstruować opakowanie, w którym jajo wyrzucone przez okno nie rozbije się. Niestety tylko jedno jajko ocalało.
Uczniowie, który zadeklarowali chęć uczestnictwa w zajęciach są bardzo zadowoleni. Prowadzący dbali o kształcenie umiejętności współpracy w grupie. Każdy miło wspomina niecodzienne lekcje. Kolejne warsztaty mają odbyć się 7 marca br. Ciekawe jaka będzie ich tematyka?