• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jaką szkołę wybrać? - czyli najstarsi uczniowie naszej szkoły na Targach Edukacyjnych

W dniu 14 marca 2019 roku uczniowie klasy 8 oraz trzecich klas gimnazjum pod opieką Pań Ewy Barańskiej, Beaty Kilar i Urszuli Chmiel wzięli udział w XVI Targach Edukacyjnych w Krośnie. Podczas imprezy, która odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta, swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 21 szkół średnich z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Zwiedzający mogli skorzystać z porad nauczycieli, uczniów szkół, doradców zawodowych, poznać zasady rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, a także odwiedzić wybrane szkoły.
Uczniowie mieli także okazję poznać bazę lokalową i ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie, Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym i Zespołu Szkół w Iwoniczu. W ramach dnia otwartego w „Naftówce” obejrzeli stoiska poszczególnych profili liceum, technikum i szkoły branżowej, zwiedzili obiekty sportowe oraz wzięli udział w warsztatach pokazowych.

W Miejscu Piastowym mieli okazję podziwiać pokazy musztry i karate, spróbować swych sił w strzelaniu na strzelnicy czy przyjrzeć się pracy w szkolnej stolarni. W Iwoniczu mogli przyglądnąć się młodym adeptom sztuki kulinarnej, którzy w ramach lekcji uwijali się w kuchni.
Już wkrótce gimnazjaliści i ósmoklasiści staną przed bardzo ważną decyzją wyboru kierunku dalszej nauki. Udział w Targach Edukacyjnych miał na celu pomoc uczniom w podjęciu właściwej decyzji.