• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gracjan Tworek i Aleksandra Hanus laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Barwy morza”

„Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość,
A szczyt twórczości to tworzenie siebie”.

Leopold Staff

W dniu 25 marca 2019 roku w auli Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XIV Ogólnopolskim Konkursie „Barwy morza”. W gronie najlepszych uczestników tego prestiżowego turnieju literackiego znaleźli się: Gracjan Tworek w klasy 4b, który zdobył 1. miejsce w kraju za wiersz „Za co kocham Bałtyk” (kategoria poezja) oraz Aleksandra Hanus z klasy 7a, laureatka 3. lokaty za opowiadanie „Legenda o statku z milionem złotych monet” (kategoria proza). Gratulacje! Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.