• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powitanie wiosny

„Wiosna, Wiosna, wróżka zielona, każdy ją zna.
Czy deszcz, czy słońce, ubiera w zieleń bezbarwny świat.…”

Pierwszy Dzień Wiosny, to dzień inny niż wszystkie! Tradycyjnie w tym dniu, żegnamy ponurą zimę, a witamy radosną wiosnę! W tym roku szkolnym, w dniu 21 marca zorganizowano dla uczniów klas 0-3 radosne zabawy ruchowe, gry i konkursy. Dzieci zgromadzone w sali gimnastycznej prezentowały piękne Marzanny, uczestniczyły w „Konkursie Wiosennej Piosenki” oraz rywalizowały ze sobą w ciekawych konkurencjach takich jak: skoki zajączka, sadzenie ziemniaków, chodzenie po śladach. Ponadto uczniowie mieli szansę, aby sprawdzić swoje możliwości w przeciąganiu liny Wiosna-Zima oraz wyścigu gąsienic. Następnie udaliśmy się na pierwszy wiosenny spacer, który zakończył się tradycyjnym paleniem i topieniem Marzanny.
Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Panie: Magdalenę Kasperkowicz, Jolantę Byczyńską i Marię Niemczyk.