• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nauka nie musi być nudna

W dniach 21 – 22 marca 2019 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. W tym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Zaplanowano tam szereg atrakcji, udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych z których uczniowie klas 0-3 korzystali z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem.
Olbrzymią atrakcją dla zwiedzających były: wystawa interaktywna, pokazy „Logika to nie wszystko”, „Oszukać zmysły”, gry zespołowe i łamigłówki. Pokazy fizyczne z ciekłym azotem pozwoliły młodym widzom zapoznać się z właściwościami tego skroplonego gazu i jego oddziaływaniem na otoczenie, a także posmakować kuchni molekularnej.
Niecodzienną atrakcją dla uczestników Festiwalu była możliwość pilotowania samolotów. Za sterami symulatorów lotu przez chwilę można było poczuć się jak władca przestworzy.

Kto miał lęk wysokości mógł odbyć wirtualną jazdę samochodem i podziwiać w Muzeum Motoryzacji - czar dawnych pojazdów. Niezapomniane wrażenia zostaną też po wizycie w Mobilnym Planetarium czy po zabawach z robotami.
Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje które przygotowali organizatorzy, bo było ich naprawdę wiele i każdy znalazł z pewnością coś, co go zainteresowało.
Wizyta na Dniach Nauki i Techniki, samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudziły ciekawość świata u naszych najmłodszych uczniów i  pozwoliły im na przeżycie wspaniałej naukowej przygody.