The Big Challenge – interaktywny konkurs języka angielskiego online

Pierwszy konkurs The Big Challenge odbył się we Francji w 1998 roku, a dziś skupia ponad 640 000 uczestników ze szkół w całej Europie.
Dnia 3 kwietnia 2019 roku 61 uczniów naszej szkoły przystąpiło do interaktywnego konkursu online The Big Challenge. Test konkursowy sprawdził wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego, wymowy, gramatyki oraz znajomości kultury krajów anglojęzycznych. W teście znalazł się również komponent audio, który pozwolił przetestować rozumienie ze słuchu. Do każdego poziomu stworzono odrębny zestaw pytań, opracowanych w oparciu o wytyczne CEFR i treści programowe. Innowacyjna i elastyczna formuła konkursu była bardzo motywująca dla uczniów, którzy z niecierpliwością oczekują na wyniki, a te pojawią się 14 maja 2019r.
Koordynatorami konkursu były Panie Alicja Szymanowska oraz Agnieszka Kwolek-Śliwka.