Sukcesy w III Krośnieńskim Konkursie Recytatorskim

„Przyłóż ucho do róży
Usłyszysz płacz kosmosu”.

Roman Brandstaetter

W dniu 9 kwietnia 2019 roku na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyły się przesłuchania w ramach III Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego w trzech kategoriach wiekowych. Turniej, poświęcony sztuce żywego słowa, adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI a także VII-VIII szkół podstawowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. W konkursowe szranki stanęło łącznie 71 wykonawców – młodych miłośników poezji. Bardzo dobrze zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie uczniowie z naszej szkoły. Jakub Siręga z klasy IIIA, wychowanek Pani Urszuli Koźmy, za brawurową recytację wiersza „O ślimaku, co szukał wiosny” Wandy Grodzieńskiej otrzymał najwyższą nagrodę i tytuł laureata. Uznanie jurorów zdobyli także podopieczni Pana Waldemara Kilara. Gracjan Tworek z klasy IVB, którego usłyszeliśmy w wierszu Ludwika Jerzego Kerna „Dialog z pluskwą”, dzięki błyskotliwej interpretacji zdobył wyróżnienie. Tytuł laureata i najwyższą nagrodę przyznano Izabeli Sirędze z klasy VIIA, której recytacja liryku „Etiudy” Romana Brandstaettera okazała się mistrzowskim popisem kultury żywego słowa. Brawa za talent, pracowitość i wrażliwość. Gratulujemy sukcesu!