• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt trzecioklasistów „Polscy malarze”

W dniu 17 maja 2019 roku w klasie 3a odbyła się prezentacja projektu „Polscy malarze”. Głównym jego celem było zgromadzenie informacji na temat wybitnych polskich malarzy: Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Makowskiego oraz Leona Wyczółkowskiego. Uczniowie, podzieleni na zespoły, gromadzili materiały na temat mistrzów malarstwa, ich życia, twórczości, tematyki dzieł oraz technik plastycznych. Wiadomości czerpali z różnych źródeł : książek popularno - naukowych, komputera, internetu, korzystali z tablicy interaktywnej. Efekty swojej pracy prezentowali na forum klasy.
Tworzenie projektu przyniosło dzieciom wiele radości z wyników samodzielnych działań zespołowych, podczas których miały okazję do dyskutowania, odkrywania i kreatywnego myślenia. Dzięki jego realizacji trzecioklasiści poznali mistrzów polskiego malarstwa.

Wychowawczyni Urszula Koźma