• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Ciche Bohaterstwo sercem jest pisane…” - Uroczyste obchody Dnia Patrona

W dniu 3 czerwca 2019 roku cała nasza szkolna społeczność obchodziła szczególne święto - Dzień Patrona. Obchody zainaugurowała uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym w Rymanowie Zdroju, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele na czele z pocztem sztandarowym. Delegacja uczniów klasy 3a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedziła grób Anny z Działyńskich Potockiej, na którym złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w montażu słowno-muzycznym „Ciche Bohaterstwo sercem jest pisane” przygotowanym przez uczniów klasy 8a pod opieką Pań Jolanty Pietruszki, Agnieszki Kindlik i Urszuli Chmiel.
W pięknych, nostalgicznych piosenkach i lirycznych wierszach nasi artyści przybliżyli nam postać hrabiny Potockiej oraz czasów w jakich przyszło Jej żyć. W stworzeniu odpowiedniego nastroju pomagały również zdjęcia z epoki przedstawiane w formie prezentacji oraz dekoracja wykonana przez Panią Anetę Skórę i muzyka, o którą zatroszczył się Pan Bogusław Malinowski.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który raz jeszcze zwrócił szczególną uwagę na zasługi Patronki dla rozwoju ziemi rymanowskiej i pogratulował młodzieży wspaniałego występu.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie odbyły się zajęcia poświęcone postaci hrabiny Potockiej. Ten dzień był tak wyjątkowy jak jego bohaterka - Anna Potocka z Działyńskich Ostatnia.