• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Lekcja z „native speakerem”

Dnia 7 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej kolejny raz zagościł Pan Frantisek Geisler – obywatel Wielkiej Brytanii o czeskich korzeniach. Inicjatorami spotkania byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum – entuzjaści języka angielskiego. Rolę moderatora objęła Pani Agnieszka Kwolek – Śliwka. Czas spędzony z Panem Frantiskiem określić można jako bezcenny – jest on człowiekiem o dużym doświadczeniu życiowym, posiadającym wiele pasji i zainteresowań, zarażającym entuzjazmem. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu mogła usłyszeć wiele poruszających historii z życia Pana Frantiska – spotkanie z Królową, praca w Londynie, odkrywanie swoich korzeni. Ta nietypowa lekcja była sprawdzianem znajomości języka angielskiego – uczniowie doskonalili umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia. Bezpośredni kontakt z „native speakerem” pozwolił uczniom na pokonanie obaw i niepewności z jakimi borykają się podczas poznawania języka angielskiego oraz zmotywował ich do dalszej nauki.