• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szkolny Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”

„Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści, jak jesienne liście,
skrzypi jak mróz zimową porą , świszczy jak wiosenny wiatr,
ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, 21 lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”, zorganizowany przez Panią Jolantę Pietruszkę. Uczestnikami turnieju byli czwartoklasiści, zaprezentowali oni publicznie wybrany przez siebie fragment prozy. Szczególną popularnością cieszyła się seria Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”, ale nie zabrakło też klasyki dziecięcej – „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, „Kota w butach” Charlesa Perrault i popularnych, współczesnych serii książek „Koszmarnego Karolka” Franceski Simon czy „Zaopiekuj się mną” Holly Webb.

Jury w składzie: Pani Alicja Kabiesz i Pan Waldemar Kilar oceniało płynność, dykcję i intonację czytania, ale także dobór odpowiedniej lektury, jej interpretację i ogólne wrażenie artystyczne. W drugim etapie konkursu uczniowie musieli się zmierzyć z łamańcami językowymi, przygotowanymi przez organizatora. Po zsumowaniu wyników, laureatami 1. miejsca zostali Maja Niemczyk i Jakub Siręga, 2. lokatę zdobyły Blanka Krzysztyńska i Amelia Malinowska, a na 3. pozycji uplasowali się Wiktor Hanus i Kornel Ziemiański. Laureaci miejsc 1-5 otrzymali cenne nagrody książkowe, ufundowane przez dyrekcję szkoły, dyplomy i pamiątkowe zakładki do książek. Celem konkursowych zmagań było kształcenie umiejętności pięknego czytania, uwrażliwianie na piękno literatury, popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci i uczenie zdrowej rywalizacji.