• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Poczuj chemię do fizyki

„Piękny eksperyment jest sam przez się często o wiele cenniejszy,
aniżeli 20 formuł wysmażonych w retorcie abstrakcji”.

Albert Einstein

Dnia 14 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji pod hasłem „Poczuj chemię do fizyki”, zorganizowanej przez animatora z grupy Zaelektryzowani. Tematyka zajęć obejmowała m.in. właściwości fizyczne wybranych gazów. Nasz gość pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wiązanych z wodorem (wielkie bum), helem (zmiana głosu) oraz ciekłym azotem. Niezwykle interesujące okazało się nadmuchanie foliowej rury powietrzem – rury Bernoullego oraz przejażdżka poduszkowcem czy rowerem przeciwskrętnym.

Młodzież z zaciekawieniem brała udział w pokazach chemiczno-fizycznych doświadczeń. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne oraz edukacyjne, co zachęciło obserwujących do wspólnego eksperymentowania. Dzięki tym zajęciom uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych i uświadomili sobie, że nauka nie musi być nudna.