• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie wielkanocne w klasie 2a

W dniu 27 marca 2024 roku w klasie 2a odbyło się spotkanie wielkanocne. Towarzyszyło mu wiele świątecznych przygotowań. Uczniowie wysiali owies i rzeżuchę, wykonali ozdoby i kartki okolicznościowe, dekorowali klasę, wspólnie nakryli odświętny stół. W czasie uroczystości dzielili się jajkiem, składali sobie życzenia, rozmawiali o polskich zwyczajach i tradycjach. Na stole królowały jajka, chrzan, żurek, ser, wędliny i babki. Był baranek, barwinek i pisanki.  Nie zabrakło wielkanocnych zabaw, wiosennych piosenek, akordeonowej muzyki, zachwytu dla wytworów sztuki ludowej i wyjątkowego nastroju.
Głównym celem klasowej uroczystości było uświadomienie uczniom piękna i znaczenia polskich tradycji, uczenie radosnego przeżywania Wielkiej Nocy oraz kultywowanie szkolnego zwyczaju świętowania.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu niecodziennego spotkania.

Urszula Koźma - wychowawczyni klasy 2a