• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

Dnia 4 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo-sportowej Arena w Sanoku na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie. Podczas pokazu można było podziwiać znakomitą oprawę muzyczną i choreografię pełną popisów indywidualnych zawierającą trudne elementy jazdy na lodzie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji.

Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Wszyscy byli zachwyceni spektaklem.
Co to był za dzień i atmosfera! Trybuny pełne radosnych dzieci, świetni tancerze i cudowne show.
Wydarzenie to z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.