• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Amelia Madej Laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego.

Język francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich (języki te rozwinęły się z języka łacińskiego i obejmują np. język hiszpański, włoski czy portugalski). Francuskim- jako językiem ojczystym  - posługuje się 240 mln ludzi; 280 mln mieszka w krajach, gdzie francuski jest jednym z języków urzędowych bądź powszechnie używanym (54 kraje).
Uczennica klasy 8a Amelia Madej opanowała język francuski do perfekcji – zdobyła tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego. Podczas zmagań konkursowych należało wykazać się znajomością gramatyki, słownictwa i zagadnień kulturowych, umiejętnością tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz wykonywania zadań na podstawie tekstu słuchanego. Nasza uczennica znakomicie poradziła sobie na każdym etapie, a zwłaszcza na ostatnim – jej wynik był najwyższy w województwie podkarpackim.
Gratulujemy sukcesu!