• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA”

Dnia 9 i 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 4 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym – wśród języków do wyboru znalazły się język angielski, niemiecki i hiszpański. 9 kwietnia przed Jury konkursowym zaprezentowali się uczniowie klas 4 i 6 szkoły podstawowej. Alan Fornal z klasy 4a zaśpiewał utwór Sia „Unbreakable” i w świetnym stylu zajął 2. miejsce na podium.
Podczas drugiego dnia zmagań konkursowych zaprezentowali się uczniowie klasy 7 i 8.

Julia Szepieniec, uczennica klasy 7b, wybrała język angielski i piosenkę „All of me”, Anna Ziajka z klasy 7b zaśpiewała piosenkę „The sound of silence”, natomiast Maja Penar uczennica klasy 7a wykonała utwór „Scars to your beautuful”. Młode artystki wywarły ogromne wrażenie na jurorach i publiczności – Julia Szepieniec zdobyła 1. miejsce, a Anna Ziajka i Maja Penar zajęły ex aequo 3. miejsce.
Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od organizatora.
Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele: Pani Agnieszka Kwolek-Śliwka oraz Pan Bogusław Malinowski.