• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

2. miejsce Hani Nowak w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Dnia 10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas trzecich. W zmaganiach wzięło udział łącznie 20 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy wygrali eliminacje na etapie szkolnym, byli to: Oliwia Czerniec, Hanna Nowak, Antoni Śliwka i Antonina Troska. Zaszczytne 2. miejsce zdobyła Hania – uczennica klasy 3b. Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody książkowe, które wręczyli im osobiście: zastępca burmistrza Gminy Rymanów – Pan Grzegorz Wołczański oraz dyrektor szkoły Pani Katarzyna Jabłońska.
Gratulujemy każdemu dziecku, które ciężko pracowało, aby osiągnąć świetne wyniki w konkursie ortograficznym i nie obawiało się podjąć wyzwania rzuconego przez skomplikowaną polską pisownię.
Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Magdalena Kasperkowicz i Kornelia Łożańska.