• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Szul wśród laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”!

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Flora Edwards

W dniu 9 kwietnia 2024 roku na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim opublikowano wyniki 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Mottem przewodnim tegorocznego turnieju było hasło „Podniebne historie”. W konkursie wzięło udział 554 uczestników ze szkół, placówek oświatowych, domów kultury, stowarzyszeń, fundacji z terenu całej Polski. Prace oceniano odrębnie w kilku kategoriach wiekowych dla dzieł plastycznych i dzieł literackich (z podziałem na poezję i prozę). Wielki sukces odniósł Jakub Szul z klasy 7a, który nadesłał na konkurs opowiadanie „Dobro w żelazie zaklęte”. Uczniowi przyznano tytuł laureata. Gratulujemy sukcesu! Jakub Szul pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.