• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki ZSP Posada Górna wśród 6. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 2024 roku!

Dnia 18 kwietnia 2024 roku w Sieniawie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały 4 mistrzowskie drużyny poszczególnych rejonów: SP Haczów, SP 14 Krosno, SP 1 Sanok oraz ZSP Posada Górna. Nasze dziewczęta wygrały pierwszy mecz z SP 1 Sanok i przegrały decydujący z SP 14 Krosno, z którym 3 tygodnie wcześniej w zawodach rejonowych pewnie wygrały! Tym samym awansowały do baraży i znalazły się po raz kolejny wśród 6 najlepszych zespołów województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2023/2024!

Wyniki meczów:
SP Haczów – SP 14 Krosno 4:5
ZSP Posada Górna – SP 1 Sanok 22:2
ZSP Posada Górna – SP 14 Krosno 4:7 (10:5 w zawodach rejonowych dla ZSP Posada Górna)
Skład naszych szczypiornistek: Ziajka Anna – kapitan drużyny, Szwarc Zuzanna, Klimkiewicz Emilia, Mazurek Julia, Wiernusz Lena, Szepieniec Julia, Klimkiewicz Nikola.
Gratulacje dla zespołu i trenera!