• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nagrody drugoklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Dziecko przyjacielem dziecka”

W dniu 9 czerwca 2024 roku, w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju, odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Dziecko przyjacielem dziecka”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju, natomiast fundatorem nagród Uzdrowisko Rymanów S.A. oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. W kategorii klas 1- 3 w gronie laureatów znaleźli się uczniowie klasy drugiej naszej szkoły. 1. miejsce zdobył Emil Kałwik, natomiast 3. miejsce zajęła Lena Karaś. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe z rąk prezes uzdrowiska - Pani Małgorzaty Szeligi. Gratulujemy sukcesu.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy.

Głównym celem konkursu było wzbogacanie wiedzy na temat różnorodności kulturowej, przyjaźni i tolerancji oraz kształtowanie wrażliwości, empatii, zachęcenie dzieci do pomagania innym.