• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klasy czwartej w Pieniny

„Góry uczą smaku rzeczy prostych, takich, których nie doceniamy”.

Stanisław Biel

Pieniny są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. 12 czerwca 2024 roku na wycieczkę w ten region wybrała się klasa czwarta z Paniami: Edytą Krukar i Iwoną Kucią. Dopisało nam wszystko – od pogody po humory!
Plan wycieczki był dosyć napięty, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty. Zaczęliśmy od wędrówki po malowniczym Wąwozie Homole. Pani pilotka opowiadała nam o przyrodzie tego pięknego miejsca.
Następnie podjechaliśmy do ruin zamku w Czorsztynie. Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali opowieści o bogatej historii zamku, dowiedzieli się o jego znaczeniu strategicznym i obronnym. Wspólne spacerowanie po murach zamkowych, podziwianie widoków na jezioro i okoliczne góry oraz odkrywanie tajemniczych zakamarków zamku dostarczyło nam wielu wrażeń.

Po intensywnym zwiedzaniu zamku uczniowie mogli się zrelaksować podczas rejsu gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy Pienin i znajdujący się po drugiej stronie jeziora zamek w Niedzicy.
Następnie podeszliśmy na największą ziemną zaporę wodną w Polsce, gdzie pani pilotka opowiedziała niesamowitą historię Brunhildy, Bronisława i studni na zamku Niedzicy. No i to co uczniowie lubią najbardziej – stragany z pamiątkami. Prawie każdy czwartoklasista zaopatrzył się pamiątkę – najczęściej o charakterze militarnym.
Wiele emocji dostarczyła uczniom kolejna atrakcja – wjazd wyciągiem na górę Wdżar. Stąd mogliśmy podziwiać przepiękny widok rozpościerający się na całą okolicę.
Uczniowie nie mogli się doczekać ostatniej atrakcji. Zjazdy po torze saneczkowym w Kluszkowcach dostarczyły im wiele śmiechu i adrenaliny.
Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Z wyjazdu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka była bardzo udana.