• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo w zawodach w koszykówce!

W dniu 2 grudnia 2013 roku drużyna dziewcząt w składzie: Julia Lorenc, Weronika Rajchel, Kaja Rysz, Kamila Sokołowska, Aleksandra Śliwka, Aleksandra Wiernusz, Klaudia Wołczańska (klasa IIa), Oliwia Kilar, Ewelina Turek, Patrycja Wiernusz (klasa IIIa) udanie wystartowała w zawodach w piłce koszykowej dziewcząt. Zmagania z udziałem najlepszych drużyn w powiecie krośnieńskim przeprowadzono na obiektach sportowych w Jedliczu.
Nasze zawodniczki, trenowane przez Pana Józefa Krzysztyńskiego, najpierw rozegrały trzy spotkania grupowe, wysoko pokonując zawodniczki z Dukli, Lubatowej i Krościenka Wyżnego. W meczu półfinałowym nie dały szans koszykarkom z Rogów, a w finale, który okazał się również jednostronnym widowiskiem, gładko pokonały rywalki ze Świerzowej Polskiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań naszej reprezentacji:
Mecze grupowe
Posada Górna – Dukla 38:2
Posada Górna – Lubatowa 24:6
Posada Górna – Krościenko Wyżne 38:4
Mecz półfinałowy
Posada Górna – Rogi 42:7
Mecz finałowy
Posada Górna – Świerzowa Polska 28:11

Gratulujemy sukcesu i życzymy samych wygranych meczów podczas kolejnego etapu zmagań, które odbędą się 16 grudnia br. w Krośnie.