• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

XIX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej przeszedł do historii

W dniach 6 - 8 grudnia 2013 roku w Zarzeczu i Jarosławiu został zorganizowany XIX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej z udziałem drużyn z Polski, Ukrainy i Słowacji. W tym gronie znalazły się podopieczne Pana Grzegorza Argasińskiego. Dziewczęta udanie debiutowały w imprezie rangi mistrzowskiej.

Oto wyniki spotkań:
Mecze grupowe:
Posada Górna – Michalovce II (Słowacja)    15:13
Posada Górna – Kadra Podkarpacia    9:10
Posada Górna – Ulan Majorat (Ukraina)    11:8
Mecz półfinałowy:
Posada Górna – Michalovce I (Słowacja)    11:17
Mecz o 3. miejsce:
Posada Górna – Rozbórz Długi    2:14

 

Nasze zawodniczki grały z dużym zaangażowaniem, ofiarnie walcząc o każdą piłkę. W pierwszym meczu pokonały wyżej notowane rywalki ze Słowacji, następnie nieznacznie uległy faworyzowanym kadrowiczkom z Podkarpacia, by w ostatnim meczu grupowym pokonać Ukrainki. Awans do kolejnej rundy oznaczał walkę w strefie medalowej, którą, niestety, dziewczęta przegrały z powodu zmęczenia i licznych kontuzji zawodniczek pierwszego składu. Dlatego trener desygnował do gry rezerwowe. Zespół w całym turnieju wypadł bardzo dobrze, mimo że zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsce. Obserwatorzy jednogłośnie stwierdzili, że najbardziej wartościową zawodniczką w naszej ekipie była Kaja Rysz, natomiast zaproszenie do treningów i gry w szeregach kadry województwa podkarpackiego otrzymały: Kaja Rysz, Sylwia Solecka, Aleksandra Wiernusz i Patrycja Wiernusz. To dowód na to, jak wielki tkwi w nich potencjał. Gratulujemy sukcesu!

W turnieju zagrały: Aneta Sokołowska (klasa Ia), Anita Ziajka (klasa Ib), Julia Lorenc, Kaja Rysz, Kamila Sokołowska, Aleksandra Wiernusz (klasa IIa), Oliwia Kilar, Aleksandra Kluska, Eliza Niemczyk, Sylwia Solecka, Ewelina Turek, Patrycja Wiernusz, Edyta Ziajka (klasa IIIa), Sara Jękot, Aneta Kasperkiewicz, Martyna Niemczyk (klasa IIIb).