• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powiatowe zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 11 grudnia 2013 roku w Krościenku Wyżnym odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wygrały wszystkie mecze pokonując zespoły z Krościenka Wyżnego, Lubatowej i Korczyny. Zawodniczki z Posady Górnej zdecydowanie wygrały rywalizację i uzyskały awans do zawodów rejonowych. W turnieju zagrały: Milena Hanus, Julia Krzysztyńska, Michalina Śliwka, Alicja Staroń, Aleksandra Szajna, Paulina Smerecka, Paulina Berdel, Aleksandra Szepieniec, Wiktoria Niemczyk, Dominika Kabiesz, Kornelia Szul, Julia Pelczar. Gratulujemy!

Mecze grupowe:
Posada Górna – Krościenko Wyżne   9:2
Posada Górna – Lubatowa   10:2
Półfinał:
Posada Górna – Korczyna   12:1
Finał:
Posada Górna – Krościenko Wyżne   10:2