• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Cenne zwycięstwo koszykarek

W dniu 16 grudnia 2013 roku podopieczne Pana Józefa Krzysztyńskiego wygrały zawody rejonowe w piłce koszykowej, które rozegrano na obiektach sportowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny, wyłonione z eliminacji powiatowych. Były to reprezentacje z: Posady Górnej, Święcan, Frysztaka (Gimnazjum Nr 1) i Krosna (Gimnazjum Nr 5).
Grano systemem każdy z każdym. Oto wyniki spotkań naszych zawodniczek:
Posada Górna – Frysztak   42:4
Posada Górna – Święcany   32:10
Posada Górna – Krosno   37:12

Wszystkie mecze koszykarki Pana Józefa Krzysztyńskiego wygrały bardzo wysoko, cały czas kontrolowały przebieg zmagań na parkiecie, nie dając najmniejszych szans rywalkom. Dominowały w każdym elemencie gry zespołowej. Z pierwszego miejsca uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie również w Krośnie z udziałem uczennic z Posady Górnej, Krosna (Gimnazjum nr 5), Tarnawy Dolnej i Jasionowa. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas kolejnej rundy zmagań.
W meczach zagrały: Aneta Sokołowska (klasa Ia), Aleksandra Gubała, Julia Lorenc, Weronika Rajchel, Kaja Rysz, Kamila Sokołowska, Aleksandra Śliwka, Aleksandra Wiernusz, Klaudia Wołczańska (klasa IIa), Ewelina Turek, Patrycja Wiernusz (klasa IIIa).