• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powiatowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców

W dniu 18 grudnia 2013 w Krościenku Wyżnym odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych. W zawodach wystartowało 8 zespołów. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Nasza drużyna awansowała do półfinału, w którym pokonała zespół z Krościenka. W finale niestety uległa zespołowi z Kopytowej. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce. Skład drużyny: Szymon Szpetnar, Jakub Rajchel, Jakub Hanus, Filip Cetnarski, Konrad Wójcik, Michał Węglowski, Michał Rajnik, Kacper Hanus, Piotr Tabisz, Miłosz Sołtysik, Michał Zając, Mateusz Markiewicz.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Rogi - Odrzykoń   2:7
Krościenko Wyżne - Lubatowa   5:4
Jedlicze - Korczyna   2:7
Rogi - Posada Górna   1:9
Kopytowa - Posada Górna   8:3
Jedlicze - Lubatowa   3:3
Odrzykoń - Kopytowa   6:7
Korczyna - Krościenko Wyżne   5:6
Rogi - Kopytowa   2:8
Jedlicze- Krościenko Wyżne   1:6
Odrzykoń - Posada Górna   3:7
Korczyna - Lubatowa   2:4

Półfinały:
Posada Górna - Krościenko Wyżne 6:3
Kopytowa - Lubatowa 5:3

Finał:
Posada Górna - Kopytowa 2:5