• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasza drużyna dziewcząt z gimnazjum mistrzyniami powiatu krośnieńskiego w piłce ręcznej!

W dniu 16 stycznia 2014 roku w Lubatowej odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej. Do turniej zgłosiło się 6 drużyn z całego powiatu. Turniej na początku toczył się w 2 grupach systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny po meczach grupowych awansowały do półfinału, w którym zmierzyły się z zespołem z Gimnazjum w Rogach, pewnie zwyciężając 7-0. W finale zagrały z gospodarzami zawodów – drużyną z Gimnazjum z Lubatowej. Cały czas kontrolowały wynik meczu i pewnie wygrały 5-3!!! (4-1, 5-2 przebieg finału). Nasza drużyna awansowała do finałów rejonowych.
Skład zwycięskiej drużyny: Wiernusz Patrycja - kapitan, Kilar Oliwia, Turek Ewelina, Solecka Sylwia, Ziajka Edyta, Jękot Sara, Niemczyk Eliza, Kluska Aleksandra, Kasperkiewicz Aneta, Wiernusz Aleksandra, Rysz Kaja, Sokołowska Kamila, Lorenc Julia, Ziajka Anita, Sokołowska Aneta. Wszystkie nasze dziewczyny na co dzień trenują i grają w KS Handball Posada Górna. Zespół trenuje i do zawodów przygotował Pan Grzegorz Argasiński. Brawa dla wszystkich dziewcząt!!!

Wyniki Turnieju:

Krościenko Wyżne - Lubatowa   4-8,
Przybówka - Rogi 2-6,
Krościenko Wyżne - Posada Górna   0-9,
Przybówka - Świerzowa   8-0,
Lubatowa - Posada Górna   2-1,
Rogi - Świerzowa   3-0

Półfinały:

Lubatowa - Przybówka   6-3
Rogi - Posada Górna   0-7

Finał:

Posada Górna - Lubatowa   5-3