• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Awans koszykarek do wielkiego finału w województwie stał się faktem

„Determinacja jest wezwaniem budzącym ludzką wolę”.

Anthony Robbins

W dniu 13 lutego 2013 roku 11-osobowa drużyna koszykarek udanie wystartowała w zawodach rejonowych w piłce koszykowej dziewcząt, które pod egidą Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego zostały rozegrane w Krośnie. W turnieju wzięły udział zespoły z Posady Górnej, Jasionowa, Krosna i Tarnawy Dolnej. Nasze zawodniczki rozpoczęły zmagania, mając na koncie komplet punktów z poprzedniej rundy (w tym zaliczony zwycięski mecz z Gimnazjum nr 5 w Krośnie). W rozegranych spotkaniach z reprezentantkami z Jasionowa, wśród których były m.in. uczestniczki Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Basketmania w Bydgoszczy, oraz z Tarnawy Dolnej pokazały klasę, niepodzielnie rządząc na boisku. Rywalkom nie pozostawiły żadnych złudzeń, zasłużenie wygrywając każde ze spotkań.

Oto wyniki meczów z udziałem naszej drużyny:
Posada Górna – Jasionów   23:13
Posada Górna – Tarnawa Dolna   30:11
Podopieczne Pana Józefa Krzysztyńskiego wygrały całe zawody i awansowały do najlepszej czwórki w województwie podkarpackim. Dzięki udanej grze w obronie i ataku powtórzyły sukces sprzed roku i niebawem staną przed szansą walki o medale. Najbardziej skutecznymi zawodniczkami okazały się: Kaja Rysz, która zdobyła 22 punkty, oraz Aleksandra Wiernusz, zdobywczyni 20 punktów dla naszej reprezentacji. Słowa uznania należą się wszystkim dziewczętom za wolę walki, zaangażowanie i determinację. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas wielkiego finału!
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Posada Górna
2. Tarnawa Dolna
3. Jasionów
4. Krosno (Gimnazjum nr 5)
W drużynie zagrały: Aneta Sokołowska (klasa Ia), Aleksandra Gubała, Julia Lorenc, Weronika Rajchel, Kaja Rysz, Kamila Sokołowska, Aleksandra Śliwka, Aleksandra Wiernusz, Klaudia Wołczańska (klasa IIa), Ewelina Turek, Patrycja Wiernusz (klasa IIIa).