• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięski turniej w koszykówce!

„Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń.
Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać”.

Amy Dodson

W dniu 11 lutego 2014 roku rozegrano zawody w piłce koszykowej dziewcząt ze szkół podstawowych. Turniej został przeprowadzony w naszej szkole, a wystartowały w nim najlepsze reprezentacje z powiatu krośnieńskiego. Oprócz gospodyń zaprezentowały się na boisku uczennice ze Szczepańcowej, Targowisk i Lubatowej. Nasze zawodniczki, trenowane przez Panów: Artura Piotrowskiego i Józefa Krzysztyńskiego bardzo wysoko wygrały wszystkie spotkania, dominując w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Uzyskały pewny awans do kolejnej rundy rozgrywek – do zawodów rejonowych.

Przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań:
Posada Górna – Lubatowa   45:6
Posada Górna – Targowiska   43:6
Posada Górna – Szczepańcowa   20:9

Oto tabela końcowa:

 1. Posada Górna.
 2. Szczepańcowa.
 3. Targowiska.
 4. Lubatowa.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw!