• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drużyna dziewcząt gimnazjum najlepsza w rejonie!

W dniu 6 marca 2014 roku w Sieniawie odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej. Do turniej zgłosiło się 4 najlepsze drużyny wyłonione z etapów powiatowych: Gimnazjum Nr 5 Krosno, Gimnazjum Skołyszyn, Gimnazjum Gogołów i Gimnazjum Posada Górna – gospodarz turnieju. Turniej toczył się systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny odniosły pewne zwycięstwa we wszystkich meczach i tym samym awansowały do półfinałów wojewódzkich. Zawody sędziowali Pan Artur Piotrowski – sędzia główny oraz Pani Paulina Bolanowska.
Skład zwycięskiej drużyny: Wiernusz Patrycja - kapitan, Kilar Oliwia, Turek Ewelina, Solecka Sylwia, Ziajka Edyta, Jękot Sara, Niemczyk Eliza, Kluska Aleksandra, Kasperkiewicz Aneta, Wiernusz Aleksandra, Rysz Kaja, Sokołowska Kamila, Lorenc Julia, Ziajka Anita, Sokołowska Aneta.Wszystkie nasze dziewczyny grają w KS Handball Posada Górna. Na co dzień trenuje je Pan Grzegorz Argasiński. Brawa dla wszystkich naszych dziewcząt!

Wyniki Turnieju:

 • Gim. Skołyszyn – Gim. Krosno Nr 5    8-2
 • Gim. Posada Górna - Gim. Gogołów    12-0
 • Gim. Skołoszyn - Gim. Posada Górna    3-13
 • Gim. Krosno Nr 5 - Gim. Gogołów     0-13
 • Gim. Skołyszyn - Gim. Gogołów     11-5
 • Gim. Posada Górna - Gim. Krosno Nr 5    20-4

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Skołyszyn
 3. Gimnazjum Gogołów
 4. Gimnazjum Krosno Nr 5