• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze piłkarki ręczne wśród najlepszych 4 zespołów w województwie!

„Ale marzenia nie spełniają się ot tak. W tym cała ich magia, że są wyczekane”

W dniu 27 marca 2014 roku nasza drużyna piłkarek ręcznych z gimnazjum wzięła udział w półfinałach wojewódzkich organizowanych pod patronatem Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły się w Besku. Do turnieju zakwalifikowało się po wcześniejszych rejonowych zawodach cztery drużyny: Gimnazjum w Besku, Gimnazjum Haczowie, Gimnazjum Skołyszynie oraz Gimnazjum w Posadzie Górnej. Nasza drużyna przystąpiła do tych zawodów z kompletem punktów z fazy rejonowej, w której zajęła pierwsze miejsce. Nasze dziewczęta pokazały ogromną determinację oraz niesamowity charakter. Zostały zwycięzcami tego turnieju, co dało im awans do wielkiego finału wojewódzkiego. Znalazły się wśród najlepszych czterech zespołów województwa podkarpackiego!!!
Skład zwycięskiej drużyny: Wiernusz Patrycja - kapitan, Kilar Oliwia, Turek Ewelina, Solecka Sylwia, Ziajka Edyta, Jękot Sara, Niemczyk Eliza, Kluska Aleksandra, Kasperkiewicz Aneta, Wiernusz Aleksandra, Rysz Kaja, Sokołowska Kamila, Lorenc Julia, Ziajka Anita, Sokołowska Aneta.

Wszystkie nasze dziewczyny grają i trenują w KS Handball Posada Górna. Na co dzień trenuje je Pan Grzegorz Argasiński. Na uwagę zasługuje fakt, że trzy zawodniczki naszej drużyny są w kręgu zainteresowania trenerki kadry województwa!
Brawa dla wszystkich naszych dziewcząt za walkę i charakter, który pokazały!!! Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia podczas wielkiego finału!!!

Wyniki Turnieju:

Gimnazjum Besko - Gimnazjum Posada Górna   9:9
Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Haczów   14:2
Gimnazjum Besko - Gimnazjum Skołyszyn   10:0 w.o
Gimnazjum Haczów - Gimnazjum Skołyszyn   10:0 w.o
Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Skołyszyn   13 : 3 (wynik zaliczony z fazy rejonowej)
Gimnazjum Besko - Gimnazjum Haczów   12 : 4 (wynik zaliczony z fazy rejonowej)

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Posada Górna
2. Gimnazjum Besko
3. Gimnazjum Haczów
4. Gimnazjum Skołyszyn