• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne wygrały zawody półfinałowe!

W dniu 19 marca 2014 roku odbyły się w Krośnie zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zorganizowanych przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Dziewczęta ze szkoły podstawowej, trenowane przez Pana Artura Piotrowskiego, najpierw wysoko pokonały drużynę z Ustrzyk Dolnych 11:2, a następnie wygrały w pięknym stylu z zawodniczkami z Beska 11:5. Zwycięstwo w turnieju dało im awans do najlepszej czwórki w województwie podkarpackim. Dziewczęta już niebawem będą walczyć o medale w wielkim finale. Gratulujemy sukcesu!
Zwycięską drużynę tworzą: Michalina Śliwka, Milena Hanus, Alicja Staroń, Aleksandra Szajna, Paulina Berdel, Paulina Smerecka, Wiktoria Niemczyk, Laura Rodzinka, Aleksandra Szepieniec, Julia Krzysztyńska, Kornelia Szul.