• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Awans do półfinałów wojewódzkich w koszykówce stał się faktem!

W dniu 27 marca 2014 roku przeprowadzono zawody rejonowe w piłce koszykowej z udziałem dziewcząt ze szkół podstawowych. W etapie rejonowym wzięły udział najlepsze drużyny wyłonione z zawodów powiatowych. W Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie spotkały się zawodniczki z Frysztaka, Święcan, Posady Górnej oraz gospodynie turnieju.
Nasze zawodniczki wysoko wygrały z zespołem z Frysztaka 38:12 oraz ze Święcan 40:12. Uległy natomiast krośniankom 18:30. W związku z tym zajęły 2. miejsce i uzyskały awans do półfinałowych zmagań, które odbędą się w Haczowie 4 kwietnia br. Trzymamy kciuki za podopieczne Pana Artura Piotrowskiego!