• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drużyna piłkarek ręcznych na międzynarodowym turnieju w Lublinie

W dniu 6 kwietnia 2014 roku drużyna piłkarek ręcznych z naszej szkoły wraz z trenerami Grzegorzem Argasińskim i Arturem Piotrowskim na zaproszenie trenerki kadry województwa lubelskiego Pani Iwony Gajowiak wybrała się do Lublina, by zobaczyć grę profesjonalistów. W Hali Sportowo - Widowiskowej „Globus” przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 dziewczęta miały okazję oglądnąć 3 mecze. Pierwszy pomiędzy zawodniczkami MKS Selgros Lublin i Piotrcovi Piotrków Trybunalski przyniósł zwycięstwo gospodarzom (35:20). Ten sukces przybliżył Lublinianki do awansu do najlepszej czwórki w kraju. Kolejny mecz rozegrała reprezentacja Rosji i Białorusi w ramach Międzynarodowego Turnieju piłki ręcznej mężczyzn. Ze spotkania zwycięsko wyszła drużyna rosyjska, zapewniając sobie tym samym drugie miejsce w kilkudniowych rozgrywkach. Ostatni mecz przyniósł najwięcej emocji, ponieważ rozegrała go polska reprezentacja mężczyzn oraz drużyna czeska. Spotkanie zakończyło się sukcesem dla naszych sportowców, którzy zdobyli 1. miejsce w turnieju. W nagrodę otrzymali okazały puchar.
Warto także wspomnieć, że polska reprezentacja w hali „Globus” w Lublinie gościła po raz pierwszy. Dziewczęta bacznie obserwowały zmagania najlepszych szczypiornistek i szczypiornistów w kraju a na końcu mogły zrobić sobie zdjęcia ze swoimi idolami. Wyjazd ten dostarczył im wielu emocji a także poprzez obserwacje najlepszych nabyły cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają na boisku rywalizując ze swoimi rówieśniczkami z innych zespołów.