• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wspaniały sukces naszych koszykarek!

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja”.

Vince Lombardi

W dniu 14 kwietnia 2014 roku zawodniczki Pana Józefa Krzysztyńskiego wzięły udział w wielkim finale zawodów w piłce koszykowej. Stawką turnieju był tytuł mistrzowski i awans na turniej ogólnopolski. O prestiż walczyły 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego, wyłonione na podstawie wcześniejszych rozgrywek. Były to reprezentacje z Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie, Gimnazjum Nr 1 w Tarnobrzegu, Gimnazjum w Wierzawicach i Gimnazjum w Posadzie Górnej.
Turniej przeprowadzono na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu w hali sportowej, w której na co dzień trenują i mecze rozgrywają zawodnicy Stabill Jezioro Tarnobrzeg, aktualnie zajmujący 10. miejsce w Polskiej Lidze Koszykówki. Miał bogatą oprawę i został świetnie zorganizowany. Po losowaniu grup rozpoczęła się walka o punkty i upragniony awans do finału.

W pierwszym meczu półfinałowym nasze koszykarki zmierzyły się z drużyną z Wierzawic. Niemal przez całe spotkanie prowadziły, by w końcówce nieznacznie ulec wyżej notowanym rywalkom 27:34. Dziewczęta wykazały się nieustępliwością w grze i niezmierną aktywnością na boisku. Mimo rozgoryczenia z powodu porażki potrafiły się zmobilizować przed starciem o brązowy medal, o który miały zagrać z gospodyniami turnieju. Mecz zakończył się dość pewnym zwycięstwem podopiecznych Pana Józefa Krzysztyńskiego 45:31, co zaowocowało upragnionym medalem.
Trzecie miejsce w tak prestiżowych zawodach, zorganizowanych z ramienia Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego, to największe osiągniecie gimnazjalistek w ich przygodzie z koszykówką. Widać wyraźny progres ich umiejętności sportowych. Wspomnieć wypada, że w ubiegłym roku także zagrały w wielkim finale, w którym jednakże zajęły 4. miejsce. Jako uczennice szkoły podstawowej wywalczyły złoto i reprezentowały nasze województwo podczas Mistrzostw Polski. W tym roku tytuł mistrzyń po pasjonującym pojedynku z uczennicami z Wierzawic zdobyły koszykarki z Rzeszowa i to one będą bronić honoru Podkarpacia podczas turnieju ogólnopolskiego w Kołobrzegu.

Oto tabela końcowa zawodów:
1. Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie.
2. Gimnazjum w Wierzawicach.
3. Gimnazjum w Posadzie Górnej.
4. Gimnazjum Nr 1 w Tarnobrzegu.

W turnieju zagrały: Aneta Sokołowska (klasa Ia), Aleksandra Gubała, Julia Lorenc, Weronika Rajchel, Kaja Rysz, Kamila Sokołowska, Aleksandra Śliwka, Aleksandra Wiernusz, Klaudia Wołczańska (klasa IIa), Ewelina Turek (klasa IIIa). Zawodniczkom szczerze gratulujemy wielkiego sukcesu, opłaconego wieloma wyrzeczeniami, a trenerowi charyzmy i talentu w prowadzeniu zespołu. Dziękujemy!