• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Brązowy medal drużyny koszykarek!

W dniu 25 kwietnia 2014 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie przeprowadzono zawody finałowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej z udziałem najlepszych reprezentacji dziewcząt ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. W gronie tym znalazły się dziewczęta z Krosna (SP nr 14), Wierzawic, Padwi Narodowej i Posady Górnej. Stawką był złoty medal i awans na zawody ogólnopolskie.
W pierwszym meczu podopieczne Pana Artura Piotrowskiego grały z zawodniczkami z Wierzawic, którym nieznacznie uległy 23:26. Potrafiły się jednak zmobilizować w walce o 3. miejsce i wygrały drugie spotkanie z dziewczętami z Padwi Narodowej 24:20, pieczętując tym samym pierwszy dla drużyny medal brązowy. Był to wielki sukces reprezentacji i jej trenera.

Przedstawiamy wyniki wszystkich rozegranych meczów:

Posada Górna – Wierzawice   23:26
Krosno – Padew Narodowa   55:28

Mecz o 3. miejsce:

Padew Narodowa – Posada Górna   20:24

Mecz o 1. miejsce:

Wierzawice – Krosno   22:24

MVP finalu województwa podkarpackiego została Sara Hassan ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie. W turnieju drużynę z Posady Górnej reprezentowały: Julia Krzysztyńska, Milena Hanus, Laura Rodzinka, Julia Pelczar, Wiktoria Niemczyk, Aleksandra Szepieniec, Aleksandra Szajna, Paulina Berdel, Paulina Smerecka, Michalina Śliwka, Kornelia Szul, Alicja Staroń.