• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zawody w trójboju lekkoatletycznym już za nami!

W dniu 7 maja 2014 roku na stadionie sportowym w Rymanowie zorganizowano zawody lekkoatletyczne dla chłopców i dziewcząt z klas 3-4 szkół podstawowych z terenu gminy Rymanów. Rywalizowano w następujących konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Ostatecznie dziewczęta zajęły 1. miejsce i uzyskały awans do dalszej rundy rozgrywek, natomiast chłopcy uplasowali się na 2. pozycji, nieznacznie ulegając zwycięzcom.
W drużynie mistrzyń znalazły się: Maria Przybyła, Maria Różowicz, Julia Niemczyk, Adrianna Rodzinka, Izabela Rodzinka. Młode lekkoatletki trenuje Pan Grzegorz Argasiński, natomiast lekkoatletów – Pan Józef Krzysztyński.