• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym zakończone

W dniu 9 maja 2014 roku chłopcy i dziewczęta z klas 5-6 rywalizowali w Rymanowie w zawodach lekkoatletycznych, na które złożyły się następujące konkurencje: bieg sprinterski na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg długi na dystansie 600m (dla dziewcząt) i 1000m (dla chłopców). Reprezentacja chłopców, trenowana przez Pana Grzegorza Argasińskiego, zajęła 2. miejsce, natomiast dziewczęta pod kierunkiem Pana Artura Piotrowskiego wygrały rywalizację i awansowały do kolejnego etapu zawodów. W zwycięskiej drużynie znalazły się: Paulina Berdel, Julia Krzysztyńska, Paulina Smerecka, Alicja Staroń, Aleksandra Szajna. Gratulujemy sukcesów!