• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piłkarki ręczne srebrnymi medalistkami w województwie podkarpackim!

W dniu 13 maja 2014 roku podopieczne Pana Artura Piotrowskiego wystartowały w wielkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w Cmolasie. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny, wyłonione na podstawie wcześniejszych kwalifikacji. Wśród nich znalazła się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej.
Jeszcze nigdy w historii tak wysoko nie zaszły nasze zawodniczki w zawodach w piłce ręcznej. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Oto wyniki meczów z udziałem podopiecznych Pana Artura Piotrowskiego:
Posada Górna – Krosno   12:18
Posada Górna – Wólka Niedźwiedzka   15:9
Posada Górna – Dzikowiec   8:16

Po rozegraniu wszystkich meczów ustalono klasyfikację końcową i nasze zawodniczki mogły się cieszyć ze srebra. Wielki sukces stał się faktem.
1. SP Dzikowiec.
2. SP Posada Górna.
3. SP Krosno Nr 14
4. SP Wólka Niedźwiedzka.
Gratulujemy sukcesów. Trzon reprezentacji stanowiły dziewczęta, które kilka tygodni temu sięgnęły po brązowy medal w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej. W drużynie zagrały: Julia Pelczar, Julia Krzysztyńska, Paulina Smerecka, Paulina Berdel, Aleksandra Szajna, Aleksandra Szepieniec, Wiktoria Niemczyk, Alicja Staroń, Milena Hanus, Laura Rodzinka, Kornelia Szul.