• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo naszej drużyny w gminnych eliminacjach turnieju "Baw się z nami"

W dniu 14 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje turnieju sportowego „Baw się z nami” dla uczniów klas 2 i 3 edukacji wczesnoszkolnej. O kwalifikację do kolejnej rundy rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół podstawowych: w Głębokiem, w Sieniawie i w Posadzie Górnej. Zawody zostały przeprowadzone w 7 konkurencjach: sztafeta, dodawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Sportowe zmagania wymagały od uczestników szybkości, zręczności, zwinności, celności i skoczności. Wszystkie drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje. Zwycięstwo odniosła drużyna z naszej szkoły i awansowała do zawodów powiatowych. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu byli: Pan Józef Krzysztyński oraz Pani Alicja Zajdel. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Grzegorz Argasiński.