• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powiatowe eliminacje turnieju sportowego „Baw się z nami”

W dniu 30 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje turnieju sportowego „Baw się z nami” dla uczniów klas 2 i 3 edukacji wczesnoszkolnej. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny: z Głojsc, Lubatowej, Krościenka Wyżnego i Posady Górnej. Nasza drużyna w skład, której wchodzili uczniowie: Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Maciej Krukar, Kacper Szczepanik, Emil Ziemba, Marcin Bek i Filip Zięba zdobyła 1. miejsce i  awansowała  do zawodów rejonowych.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa z Posady Górnej,
2 miejsce - Szkoła Podstawowa z Krościenka Wyżnego,
3 miejsce - Szkoła Podstawowa z Lubatowej,
4 miejsce - Szkoła Podstawowa z Głojsc.
Zawody rejonowe odbędą się 10 czerwca w Strzyżowie. Trzymamy kciuki za najmłodszych sportowców.